"Četri kā mūzikls"
 

"Ir tiešām brīnišķīgi, ka šajā māksliniekiem tik sarežģītajā laikā Hanzas Perons ir atradis iespēju atbalstīt Rīgas Doma kora skolas audzēkņus, pēc šī ilgstošā pārtraukuma ļaujot topošajiem profesionāļiem piedzīvot un izbaudīt īstas skatuves un klātesošās publikas privilēģiju. Jaunieši ir tiešām gatavi vest publiku skaistā ceļojumā pa spožākajiem mūziklu fragmentiem, un Hanzas Perons ļauj to realizēt vienā no skaistākajām un vizuāli spilgtākajām kultūrvides koncertzālēm".

- Gints Ceplenieks


Programmā​

10. jūnijā koncertstāstu sērijas “Koncerts pirmajā rindā” veidotāji atvēlēs vietu arī muzikālās izglītības atbalstam. Savu koncertstāstu “Četri kā mūzikls” piedāvās Rīgas Doma kora skolas mūziklu nodaļas ceturtā kursa topošie absolventi. 

Šogad RDKS mūziklu nodaļu absolvē četri jauni, talantīgi mākslinieki, kuri turpinās studēt un attīstīt mūzikla žanru Latvijā un ārpus tās: Grēta Grantiņa, Gustavs Melbārdis, Emīlija Pavlovska un Nadīna Podinska. “Četri kā mūzikls” programmā būs iekļautas melodijas no spožākajiem Brodvejas mūzikliem: “Annie Get Your Gun”, “Chicago”, “Rent”, “Into the Woods” un citiem mūzikliem. Solistus pavadīs pianiste Sarmīte Ārenta. 

10. jūnijā

16.30

19.00

Koncertstāsts - eksāmens 
kopā ar Grētu Grantiņu, Gustavu Melbārdi, Emīliju Pavlovsku un Nadīnu Podinsku

Andris Keišs, Jēkabs Nīmanis, Artūrs Bērziņš

""Latviešu mīlestība” ir ne tikai izrāde, bet arī teātra rituāls, kuru mums par lielu prieku piekopj vairums teātra skatītāju. Tajā mēs jūtam, ka mūsu līdzcilvēki ir gatavi ne tikai ņemt, bet arī dot no sirds visu to labāko, kas viņos ir.  Mēs to saņemam un cenšamies dot tālāk, lai vairotu šo neticami maigo un stipro spēku, kas ļauj pārvarēt jebkuras grūtības"
- Jēkabs Nīmanis


Programmā​

Koncertstāstā “Dziesmas par mīlestību” tiks atskaņotas dziesmas, kas skan tā, kā mīl latvieši – mazliet kautrīgi, mazliet kaislīgi un līdz kaulam romantiski. Vai, kā kādreiz izteikušies kritiķi, neoromantiski.
Programmā komponista Jēkaba Nīmaņa jau gandrīz tautas folklorā ienākušie skaņadarbi - Jaunā Rīgas teātra izrādē “Latviešu mīlestība” iekļautās un neiekļautās dziesmas. Protams, par mīlestību.
Koncertstāstā piedalīsies Jēkabs Nīmanis (balss, ģitāra), Andris Keišs (balss, basģitāra), Artūrs Bērziņš (trombons).

11. jūnijā

18.00

19.30

21.00

SHIPSEA

“Tieši pirms pieciem gadiem es pirmo reizi devos sastapt savu klausītāju kamermūzikas formātā - solo koncertos Stricka villā. Tolaik pasaulē virmoja pavisam cits gaiss un noskaņojums, taču vēlme lielas lietas aplūkot mikroskopā, aiz bruņām ieraudzīt oderi - tas vienmēr šķitis aizraujoši. Šī brīža pasaules kārtība mums citādi nemaz neļauj. Viss ir jāpārvērtē, jāpārmēra un jāuzlūko kā no jauna. Tamdēļ jutu, ka pienācis labs brīdis atkal satikties uz klusuma robežas. “
- Jānis Šipkēvics


Programmā​

Jāņa Šipkēvica koncerts balsij, klavierēm un neredzamam korim.
Uz koncertstāstu pirmajā rindā Jānis Šipkēvics aicina savu klausītāju, lai satiktos mūzikā, kas tapusi radošos meklējumos, eksperimentos un dzīvās sajūtās.
Koncerstāsta programmā Deivida Lenga, Arvo Perta, Vladislava Nastavševa mūzika, Erika Satī, Niko Mjūlija un Filipa Glāsa klavierdarbi, Jāņa Šipkēvica oriģinālmūzika.

12.  jūnijā

18.00

19.30

21.00

Vestards Šimkus

“Kā ikviens regulāri koncertējošs mūziķis, arī es šajā pandēmijas izraisīto ierobežojumu laikā esmu paspējis dikti noilgoties pēc dzīvās muzicēšanas, klātesot klausītājiem. Man šķiet īpaši svarīgi veidot savas koncertprogrammas kā stāstus un sava veida sarunas ne tikai ar mūzikas, bet arī ar vārdu palīdzību, lai klausītājiem censtos pavēstīt būtiskāko par skaņdarbiem, kurus spēlēju. Tā tas notiks arī šajā koncertā.”
- Vestards Šimkus


Programmā​

Šī koncertstāsta programma būs muzikāls ceļojums pa galvenajām pianista līdzšinējās dzīves ģeogrāfiskajām un mākslinieciskajām pieturvietām, iekļaujot tajā arī atsauces uz šo dīvaino laiku, kurā dzīvojam patlaban. Skanēs gan mākslinieka oriģinālkompozīcijas, gan Sergeja Rahmaņinova un Kloda Debisī klaviermūzika, kā arī Vestarda Šimkus veidotas Hansa Cimmera un Johannesa Brāmsa melodiju apdares.

13. jūnijā

18.00

19.30

21.00